nikolyan 150x150 Անուշ ՆիկոլյանՀոգեբան, հոգեթերապևտ
Ավարտել է Պեյո Յավորովի անվան թիվ 131 միջնակարգ դպրոցը, 2002թ.-ին ավարտել է Խ.Աբովյանի անվ. հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի մանկավարժության և հոգեբանության բաժինը: Նույն թվականին ընդունվել է Խ.Աբովյանի անվ. հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի կիրառական հոգեբանության ամբիոնի ասպիրանտուրա: Պատրաստվում է ատենախոսության պաշտպանության, ատենախոսության թեման հղի կանանց հոգեբանական առանձնահատկություններն ու խնդիրներն են: Մի շարք հոդվածների հեղինակ է: Երկու տարի աշխատել է ՀՀ արդարադատության նախարարության «Վարդաշեն» ՔԿՀ-ի սոցիալ-հոգեբանական և իրավական աշխատանքների բաժնում որպես առաջատար մասնագետ` հոգեբան:
«ԱՅԳ» հոգեբանական ծառայությունների կենտրոնում զբաղվում է անահատական խորհրդատվությամբ և վարում հղի կանանց համար նախատեսված հատուկ հոգեբանական թրենինգային ծրագիր:

Окончила среднюю школу N131 им. П.Яворова, в 2002 году окончила факультет педагогики и психологии Ереванского государственного педагогического университета им. Х.Абовяна. В том же году поступила в аспирантуру кафедры прикладной психологии Ереванского гос. педагогического университета им. Х.Абовяна. Готовится к защите диссертации по теме «Психологические особенности беременной женщины”. Является автором нескольких статей. Два года работала в отделе социологии и психологии УИУ «Вардашен” МЮ РА по специальности ведущий специалист, психолог.
В центре психологических услуг »АЙГ» предоставляет индивидуальные консультации и ведет специальные тренинговые курсы для беременных женщин.