gasparyan 150x150 Արշակ Գասպարյան  Հոգեբան, Ծրագրերի բաժնի համակարգող
Ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի հոգեբանության ֆակուլտետը: Ստացել է նաև իրավաբանի որակավորում: Մասնակցել և զեկուցումներով հանդես է եկել մի շարք միջազգային ծրագրերում: 2001-2003թթ. աշխատել է «Էգո» երիտասարդ հոգեբանների հասարակական կազմակերպությունում որպես հոգեբան-խորհրդատու: 2002-2007թթ. ղեկավարել է ՀՀ-ում կալանավորված անձանց և դատապարտյալների հետ իրականացվող հոգեբանական աշխատանքները:
2003-2007թթ. զբաղվել է դասախոսական գործունեությամբ Երևանի պետական համալսարանում, ՀՀ արդարադատության նախարարության իրավաբանական ինստիտուտում, Գործնական հոգեբանության և սոցիոլոգիայի «Ուրարտու» համալսարանում, ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայում, ՀՀ Ոստիկանության ակադեմիայում:
Ներկա պահին աշխատում է ատենախոսության վրա «Դատապարտյալների հոգեբանական պատրաստականությունը ռեադապտացիային» թեմայով: Մասնակցել է մի շարք միջազգային դասընթացների և թրենինգների:
8 գիտական հոդվածների և առաջին իրավաբանական հոգեբանության ուսումնական ձեռնարկի համահեղինակ է:
«ԱՅԳ» հոգեբանական ծառայությունների կենտրոնում, զբաղվում է իրավաբանական հոգեբանությամբ, մարդկային ռեսուրսների կառավարման հոգեբանությամբ,վարում է դասընթացներ:

Окончил факультет философии и психологии Ереванского государственного университета. Также получил квалификацию юриста. Участвовал и выступал с докладами в разных международных программах. С 2001г. по 2003г. работал в качестве психолога-консультанта в общественной организации молодых психологов “Эго”. С 2002-2007гг. руководил психологической работой с лицами, отбывающими наказание в колониях РА.
С 2003-2007гг. преподавал в разных вузах страны /ЕГУ, Юридический институт министерства юстиции РА, университет ”Урарту”, Государственная муниципальная академия РА, Полицейская академия РА/. Участвовал в ряде международных курсов и тренингов.
В данный момент работает над кандидатской диссертацией на тему “Психологическая готовность осужденных к реадаптации”. Автор 8 научных статей и соавтор первого пособия по юридической психологии на территории РА.
Занимается юридической психологией, психологией управления человеческими ресурсами и ведет теоретические курсы в центре психологических услуг «АЙГ».