2008թ.-ին ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի փիլիսոփայության և հոգեբանության ֆակուլտետի հոգեբանության բաժինը: 2010թ.-ին ավարտել է նույն ֆակուլտետի մագիստրատուրան կլինիկական հոգեբանի մասնագիտացմամբ:
2005-2008թթ. «Օրրան» ՀԲԿ-ում աշխատել է երեխաների հետ որպես կամավոր հոգեբան:
09.01.2008-31.05.2008թթ-.ին որպես հոգեբան մասնակցել է «Մուվիմենտո» ծրագրին Նուբարաշենի № 11 դպրոցում:
01.03.2008-01.07.2008թթ.-ին «ԱրԲես» առողջարարական կենտրոնում եղել է կամավոր և մասնակցել աուտիկ երեխաների հետ տարվող աշխատանքներին:
Մասնակցել է մի շարք մասնագիտական սեմինարների և թրենինգների:
2009թ.-ից աշխատում է «ԱՅԳ» հոգեբանական ծառայությունների կենտրոնում որպես մասնագիտական կողմնորոշման մասնագետ:

In 2008 has graduated from Yerevan State University,the faculty of psychology. In 2010 has graduated the magistracy of ESU on a speciality of clinical psychologist. From 2005 to 2008 in “Orran” Benevolent-Governmental Organization volunteered as a psychologist.
From 01.09.2008 till 31.05.08 participated in the “Muvimento” project in elementary school № 11 in Nubarashen,as a psychologist.
From 01.03.2008 till 01.07.2008 in improving centre “ArBes” was the volunteer. Took part on many prof. seminars and trainings.
From 2009 year works in the Center of Psychological Services “AYG” as the expert in Vocational counselling.