kk1 150x150 Լիլիթ ԲաղդասարյանՀոգեբանական գիտությունների թեկնածու
1995 թ.-ին ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի փիլիսոփայության, սոցիոլոգիայի և հոգեբանության ֆակուլտետի հոգեբանության բաժինը, 2009թ.-ին պաշտպանել է գիտական թեկնածուական թեզ «Անձնային հատկությունների դինամիկան սոցիալական ռեադապտացիայի գործընթացում» խորագրով: 1997-2001թթ. դասավանդել է «Գրիգոր Զոհրապ» համալսարանում: 2001թ.-ից մինչ այժմ աշխատում է Հոգեկան Առողջության հիմնադրամում որպես համայնքային ծառայության ղեկավար, հոգեբան /2001-2011թթ./, որտեղ կազմակերպում է հոգեկան առողջության խնդիրներ ունեցող անձանց սոցիալական վերականգնմանն ուղղված հոգեբանական թրենինգներ և անհատական խորհրդատվություն:
Ներկայում նաև դասավանդում է Երևանի Խ.Աբովյանի անվան պետական մանկավարժական համալսարանում և “Ուրարտու” սոցիոլոգիայի և գործնական հոգեբանության համալսարանում: Ունի 13 տարվա աշխատանքային փորձ գործնական հոգեբանության բնագավառում, վարում է խմբային թրենինգներ և անհատական խորհրդատվություն ինչպես մեծահասակների, այնպես էլ դեռահասների հետ: Հեղինակ է միշարք հոդվածների անձի հոգեսոցիալական ադապտացիայի վերաբերյալ:
2010 թ.-ից աշխատում է «Այգ» հոգեբանական ծառայությունների կենտրոնոմ, որտեղ անհատական խորհրդատվության հետ մեկտեղ վարում է թրենինգներ, տարբեր դասընթացներ հոգեբանության բնագավառում /ընդհանուր հոգեբանություն, տարիքային և զարգացան հոգեբանություն և այլն/:

kk1 150x150 Лилит Багдасарян  Кандидат психологических наук
В 1995 году окончила Ереванский государственный университет, факультет философии, социологии и психологии, отделение психологии. В 2009 году защитила кандидатскую диссертацию на тему “Психологические особенности личности в процессе социальной реадаптации ”. С 1997 по 2001гг. преподавала в Университете “Григор Зограб”. С 2001 по сей день работает в Фонде Психического здоровья в качестве психолога и руководителя общинной службы. Организует и проводит тренинги и индивидуальную консультацию, направленную на социально-психологическую реабилитацию лиц с проблемами в области психического здоровья. В настоящее время преподает также в Ереванском государственном педагогическом университете им.Абовяна, а также в Университете практической психологии и социологии «Урарту». Преподает такие предметы как «Психотерапия», «Основы психоанализа», «Аналитическая психология», «Современные теории личности», «Психодиагностика» и т.д.
Имеет 13 летний опыт в области практической психологии, проводит индивидуальные консультации как со взрослыми, так и с подростками, организует и проводит психологические тренинги по преодолению стресса, а также тренинги, способствующие личностному росту. Начиная с 2011 года, является сотрудником организации «АЙГ», где наряду с индивидуальной консультацией проводит тренинги и различные учебные курсы («общая психология», «возрастная психология и психология развития» и т.д.). Автор ряда статей по социальной адаптации личности.