Lusine5 150x150 Լուսինե ՍտեփանյանՀոգեֆիզիոլոգ, հոգեբան, կենսաբանական գիտությունների թեկնածու
1993-1998 թթ. սովորել է ԵՊՀ կենսաբանության ֆակուլտետում, որն ավարտել է գերազանցության դիպլոմով: 2009թ» պաշտպանել է թեկնածուական թեզը «Դեռահասային ագրեսիվության հոգեֆիզիոլոգիական հետազոտություն» թեմայով և ստացել կենսաբանական գիտությունների թեկնածուի կոչում: 2004-2010թթ. աշխատել է ԵՊՀ կենսաբանության ֆակուլտետի մարդու և կենդանիների ֆիզիոլոգիայի ամբիոնի հոգեֆիզիոլոգիայի լաբորատորիայում որպես գիտ. աշխատող: 2010թ.-ից առ այսօր աշխատում է ԵՊՀ հոգեբանության ֆակուլտետի ընդհանուր հոգեբանության ամբիոնում որպես դասախոս, կիրառական հոգեբանության լաբորատորիայում որպես գիտ. աշխատող: 2007թ.-ից առ այսօր զբաղվում է դասախոսական գործունեությամբ տարբեր բուհերում` ԵՊՀ-ում դասավանդում է «Ագրեսիվ վարքի հոգեբանություն», «Ակմեաբանություն», «Հուզակամային ոլորտի պրակտիկում», ՖԿՀՊԻ-ում` «Մարդու ֆիզիոլոգիա», ՀԲՀ-ում` «Հոգեֆիզիոլոգիա», «Անձի հոգեբանություն», «Հոգեդիագնոստիկա», «Զարգացման հոգեբանություն», «Հոգեգենետիկա»: Հեղինակ է յոթ տասնյակից ավելի գիտական հոդվածների, մասնակցել է բանավոր և ստենդային զեկուցումներով բազմաթիվ միջազգային և տեղական գիտաժողովներին:
Վերը նշված տարիների ընթացքում մշակել է ուսումնական ծրագրեր: Պարբերաբար իրականացնում է խորհրդատվություն դպրոցների ուսուցիչների և պրակտիկանտների համար:

Психофизиолог, психолог
С 1993 по 1998гг. училась на биологическом факультете ЕГУ, который окончила с дипломом отличия по специальности биология. В 2009 году защитила кандидатскую диссертацию по теме «Психофизиологическое исследование подростковой агрессивности», получив степень кандидата биологических наук. С 2004-2010 годы работала научным сотрудником в лаборатории психофизиологии на кафедре физиологии человека и животных биологического факультета ЕГУ. С 2010 года работает научным сотрудником на кафедре общей психологии в лаборатории экспериментальной психологии факультета философии и психологии ЕГУ. С 2007 года преподает в различных вузах: в ЕГУ – «Психология агрессивного поведения», «Акмеология», «Практикум по психологии эмоционально-волевой сферы», в ОАУ- «Психология личности», «Психология развития», «Психодиагностика», «Психогенетика», «Психофизиология», в АГИФК- «Физиология человека». Автор более 70 научных публикаций. За эти годы участвовала в различных международных и местных конференциях с устными и стендовыми докладами.
Разработала различные учебные программы. Регулярно проводит консультационные работы с учителями и практикантами.