Հոգեբան, հոգեթերապիայի և հոգեբանական խորհրդատվության բաժնի ղեկավար
Հոգեբանի որակավորումը ստացել է Երևանի պետական մանկավարժական համալսարանում: 1999թ.-ից առ այսօր զբաղվում է դասախոսական գործունեությամբ տարբեր բուհերում` կիրառական հոգեբանության և սոցիոլոգիայի «Ուրարտու» համալսարանում (2002-2004թթ.), Երևանի պետական մանկավարժական համալսարանում: Հայաստանի հոգեվերլուծողների ասոցիացիայի անդամ է: Հեղինակ է մեկ տասնյակից ավելի գիտական հոդվածների:
2002թ. առ այսօր հանդիսանում է «Կանաչ տուն` ծիածանային պարտեզ» երեխաների վաղ սոցիալականացման կենտրոնի աշխատակից:
Վերը նշված տարիների ընթացքում մշակել է ուսումնական ծրագրեր և դասավանդել ընտանեկան, տարիքային, անձի հոգեբանության, հոգեբանական պրակտիկում, հոգեվերլուծության հիմունքներ և կոնֆլիկտաբանություն: Պարբերաբար իրականացնում է խորհրդատվություն դպրոցների ուսուցիչների և դպրոցներում պրակտիկա անցնող ուսանողների համար:
«ԱՅԳ» հոգեբանական ծառայությունների կենտրոնում իրականացնում է հոգեբանական խորհրդատվություն և վարում է դասընթացներ, թրենինգներ:

Квалификацию психолога получила по окончании факультета дошкольной педагогики и психологии Армянского государственного педагогического университета (АГПУ) им. Х. Абовяна. С 1999г. по настоящее время преподает в разных вузах /АГПУ, Ереванский университет прикладной психологии и социологии «Урарту» (2002-2004)/.
Является членом Армянской психоаналитической ассоциации. Принимала участие в работе многих научных семинаров и конференций, сотрудничает с некоторыми известными французскими психологами. С 2002г. работает в качестве психолога в центре ранней социализации детей «Зеленый дом – радужный сад».
Является автором и ведет учебные курсы по семейной, возрастной психологии, психологии личности, психологическому практикуму, по основам психоанализа и конфликтологии. Периодически проводит консультации для школьных учителей и студентов, проходящих практику в школе.