Հոգեբան, հոգեթերապիայի և հոգեբանական խորհրդատվության բաժնի ղեկավար
Հոգեբանի որակավորումը ստացել է Երևանի պետական մանկավարժական համալսարանում: 1999թ.-ից առ այսօր զբաղվում է դասախոսական գործունեությամբ տարբեր բուհերում` կիրառական հոգեբանության և սոցիոլոգիայի «Ուրարտու» համալսարանում (2002-2004թթ.), Երևանի պետական մանկավարժական համալսարանում: Հայաստանի հոգեվերլուծողների ասոցիացիայի անդամ է: Հեղինակ է մեկ տասնյակից ավելի գիտական հոդվածների:
2002թ. առ այսօր հանդիսանում է «Կանաչ տուն` ծիածանային պարտեզ» երեխաների վաղ սոցիալականացման կենտրոնի աշխատակից:
Վերը նշված տարիների ընթացքում մշակել է ուսումնական ծրագրեր և դասավանդել ընտանեկան, տարիքային, անձի հոգեբանության, հոգեբանական պրակտիկում, հոգեվերլուծության հիմունքներ և կոնֆլիկտաբանություն: Պարբերաբար իրականացնում է խորհրդատվություն դպրոցների ուսուցիչների և դպրոցներում պրակտիկա անցնող ուսանողների համար:
«ԱՅԳ» հոգեբանական ծառայությունների կենտրոնում իրականացնում է հոգեբանական խորհրդատվություն և վարում է դասընթացներ, թրենինգներ:

tevosyan 150x150 Maria TevosyanPsy.S.
She has received the qualification of a psychologist having graduated from Yerevan State Pedagogical University after Kh. Abovyan.
From 1999 up to now she gives lectures at the following institutions: “Urartu” University of Applied Psychology and Sociology /from 2002 to 2004/ and Yerevan State Pedagogical University.
She is member of the Armenian association of psychoanalysis. She has authored about 10 scientific articles.
From 2002 up to now she works as a psychologist at “Green House-Rainbow Garden” service for socialization of children at early age.
During these years she has been developing teaching programs and lecturing family, age, self-psychology, psychological practice, the basis of psychoanalize and conflictology. Periodically provides counseling with school teachers and with students who have their practical studies at school. She provides psychological counseling, conducts trainings and theoretical-practical courses.