Հոգեբանի որակավորվորումը ստացել է Մոսկվայի պետական համալսարանի հոգեբանության ֆակուլտետի հոգեբան-պրակտիկների վերապատրաստումն անցնելուց հետո 1986թ.-ից: Աշխատել է որպես հոգեբան հանրապետության առաջին գլխավոր «Արալեզ» հոգեբանական կենտրոնում. կազմակերպության լուծարումից հետո 1998թ.-ից սկսած դասավանդում է Հ.Թումանյանի անվան ՎՊՄԻ-ում պրակտիկ հոգեբանության դասընթացներ: Հանդիսանում է հեղինակ և վարում է սոցիոլոգիայի, տարիքային, մանկավարժական և սոցիալական հոգեբանության, հոգեբանական պրակտիկումի, հոգեբանական խորհրդատվության և հոգեշտկման կուրսեր՝ դպրոցի հոգեբանի գործունեությանը հենված: Հաճախակի անց է կացնում խորհրդատվություններ դպրոցի ուսուցիչների և դպրոցում պրակտիկա անցկացող ուսանողների համար:
Հեղինակ է 13 գիտական հոդվածների: Գիտական հետաքրքրությունների ոլորտում ընդգրկված է նաև գենդերային հոգեբանությունը: Հանդիսանում է գենդերային հոգեբանության ստանդարտների, ինչպես նաև «Գենդերային հոգեբանության» կուրսի հեղինակ: Ընդգրկված է «Առավոտ» ԲՀԿ-ի գործունեության մեջ, որը զբաղվում է մայրերի և երեխաների պաշտպանությամբ:
Մասնակցել է բազմաթիվ գիտական սեմինարների և կոնֆերանսների, համագործակցում է ֆրանսիացի հոգեբանների հետ «Ցավ առանց սահմանների» կազմակերպությունից:
«ԱՅԳ» հոգեբանական ծառայությունների կենտրոնի Վանաձորի գրասենյակում իրականացնում է հոգեբանական խորհրդատվություն և վարում է դասընթացներ, թրենինգներ:

Квалификацию психолога получила по окончании отделения переподготовки психологов-практиков факультета психологии МГУ в 1989г. Работала главным психологом первого в республике детского психологического центра «Аралез», после его закрытия с 1998 г. преподает дисциплины практической психологии в ВГПИ им. Ов. Туманяна. Является автором и ведет учебные курсы по социологии, возрастной, педагогической и социальной психологии, психологическому практикуму, психологическому консультированию и психокоррекции, по основам деятельности школьного психолога. Периодически проводит консультации для школьных учителей и студентов, проходящих практику в школе.
Автор 13 научных статей. В сферу научных интересов входит также гендерная психология. Является автором стандартов по гендерной психологии, а также курса «Гендерная психология». Принимает участие в работе общественной организации «Аравот», занимающейся защитой материнства и детства.
Принимала участие в работе многих научных семинаров и конференций, сотрудничает с некоторыми известными французскими психологами организации «Боль без границ».
Ведет тренинги и проводит психологическую консультацию в Ванадзорском центре психологических услуг «АЙГ».