Հոգեբանի որակավորվորումը ստացել է Մոսկվայի պետական համալսարանի հոգեբանության ֆակուլտետի հոգեբան-պրակտիկների վերապատրաստումն անցնելուց հետո 1986թ.-ից: Աշխատել է որպես հոգեբան հանրապետության առաջին գլխավոր «Արալեզ» հոգեբանական կենտրոնում. կազմակերպության լուծարումից հետո 1998թ.-ից սկսած դասավանդում է Հ.Թումանյանի անվան ՎՊՄԻ-ում պրակտիկ հոգեբանության դասընթացներ: Հանդիսանում է հեղինակ և վարում է սոցիոլոգիայի, տարիքային, մանկավարժական և սոցիալական հոգեբանության, հոգեբանական պրակտիկումի, հոգեբանական խորհրդատվության և հոգեշտկման կուրսեր՝ դպրոցի հոգեբանի գործունեությանը հենված: Հաճախակի անց է կացնում խորհրդատվություններ դպրոցի ուսուցիչների և դպրոցում պրակտիկա անցկացող ուսանողների համար:
Հեղինակ է 13 գիտական հոդվածների: Գիտական հետաքրքրությունների ոլորտում ընդգրկված է նաև գենդերային հոգեբանությունը: Հանդիսանում է գենդերային հոգեբանության ստանդարտների, ինչպես նաև «Գենդերային հոգեբանության» կուրսի հեղինակ: Ընդգրկված է «Առավոտ» ԲՀԿ-ի գործունեության մեջ, որը զբաղվում է մայրերի և երեխաների պաշտպանությամբ:
Մասնակցել է բազմաթիվ գիտական սեմինարների և կոնֆերանսների, համագործակցում է ֆրանսիացի հոգեբանների հետ «Ցավ առանց սահմանների» կազմակերպությունից:
«ԱՅԳ» հոգեբանական ծառայությունների կենտրոնի Վանաձորի գրասենյակում իրականացնում է հոգեբանական խորհրդատվություն և վարում է դասընթացներ, թրենինգներ:

Received the qualification of the psychologist after termination of the branch Retraining of psychologists-experts of faculty of psychology in the Moscow State University in 1989. Worked as the main psychologist of children’s psychological centre “Aralez” first in republic, after its closing since 1998 teaches disciplines of practical psychology in Vanadzor State Pedagogical Institute Named after Hovh. Toumanyan. Is the author and conducts training courses on sociology, age, pedagogical and social psychology, a psychological practical work, psychological consultation and psychocorrection based on activity of the school psychologist. Periodically carries out consultations for school teachers and the students passing practice at school.
The author of 13 scientific articles. Gender psychology is also involved in the sphere of scientific interests. Is the author of standards of gender psychology and a course “Gender psychology”. Takes part in the activity of “Aravot”ChNGO which is engaged in the protection of motherhood and the childhood.
Took part in the work of many scientific seminars and conferences, co-operates with some known French psychologists from the organisation “Pain without borders”.
Conducts trainings and carries out psychological consultation in the centre of psychological services named “Aig” in Vanadzor.