Հոգեբանական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ
Ավարտել է Երևանի Խ. Աբովյանի անվան պետական մանկավարժական համալսարանը: 1974թ.-ից զբաղվում է գիտական և գործնական հոգեբանությամբ: 1988-1989թթ. ակտիվ մասնակցություն է ունեցել Հայաստանի երկրաշարժից տուժածների հետ տարվող հոգեվերականգնողական աշխատանքներում: 2004-2008թթ. ղեկավարել է ՀՀ կառավարության կողմից ֆինանսավորվող «Կոգնիտիվ իմացական առանձնահատկությունները մանկավարժական բուհի ուսանողների` ապագա ուսուցչի գործունեության մեջ» հետազոտական ծրագիրը:
Առ այսօր դասախոսում է Խ. Աբովյանի անվան պետական մանկավարժական համալսարանում և Ռուս-Հայկական Սլավոնական համալսարանում: Աշխատում է Երևանի «Կանաչ տուն` ծիածանային պարտեզ» վաղ տարիքի երեխաների սոցիալականացման կենտրոնում որպես հոգեբան:
Հանդիսանում է “ԱՅԳ” հոգեբանական ծառայությունների կենտրոնի կողմից կազմակերպվող «Ինտեգրատիվ հոգեթերապիան այսօր» ամենամյա միջազգային գիտամեթոդական գիտաժողովի կազմակերպչական կոմիտեի նախագահը:
Ավելի քանի 35 գիտական հոդվածների հեղինակ է:
«ԱՅԳ» հոգեբանական ծառայությունների կենտրոնի գլխավոր մասնագետն է, իրականացնում է սուպերվիզիա, հոգեբանական խորհրդատվություն և հոգեթերապիա, վարում է դասընթացներ, թրենինգներ:

Psychological Sciences Candidate/Ph.D.,
He has graduated from Yerevan State Pedagogical University after Kh. Abovyan. He has been engaged in psychological research and practice since 1974. In 1988-1989 he actively contributed to psychological rehabilitation of people, who suffered from the earthquake in Armenia.
2004-2008 was the head of researching program “Cognitive mental peculiarities of the students of Pedagogical Universities in future teaching activity.
Up to now he lectures at the Armenian State Pedagogical University after Kh. Abovyan and at Russian-Armenian (Slavon) State University. Simultaneously he works as a psychologist at “Green House – Rainbow Garden” service for socialization of children at early age.
He is the chief of yearly international scientific-methodical conference “Integral psychotherapy today” which is organized by the AYG Center for Psychological Services.
He is the author of more than 35 scientific articles.
He is the Chief Specialist of the AYG Center for Psychological Services. He conducts trainings and provides psychological counseling and psychotherapy, supervision.