Հոգեբանական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ
Ավարտել է Երևանի Խ. Աբովյանի անվան պետական մանկավարժական համալսարանը: 1974թ.-ից զբաղվում է գիտական և գործնական հոգեբանությամբ: 1988-1989թթ. ակտիվ մասնակցություն է ունեցել Հայաստանի երկրաշարժից տուժածների հետ տարվող հոգեվերականգնողական աշխատանքներում: 2004-2008թթ. ղեկավարել է ՀՀ կառավարության կողմից ֆինանսավորվող «Կոգնիտիվ իմացական առանձնահատկությունները մանկավարժական բուհի ուսանողների` ապագա ուսուցչի գործունեության մեջ» հետազոտական ծրագիրը:
Առ այսօր դասախոսում է Խ. Աբովյանի անվան պետական մանկավարժական համալսարանում և Ռուս-Հայկական Սլավոնական համալսարանում: Աշխատում է Երևանի «Կանաչ տուն` ծիածանային պարտեզ» վաղ տարիքի երեխաների սոցիալականացման կենտրոնում որպես հոգեբան:
Հանդիսանում է “ԱՅԳ” հոգեբանական ծառայությունների կենտրոնի կողմից կազմակերպվող «Ինտեգրատիվ հոգեթերապիան այսօր» ամենամյա միջազգային գիտամեթոդական գիտաժողովի կազմակերպչական կոմիտեի նախագահը:
Ավելի քանի 35 գիտական հոդվածների հեղինակ է:
«ԱՅԳ» հոգեբանական ծառայությունների կենտրոնի գլխավոր մասնագետն է, իրականացնում է սուպերվիզիա, հոգեբանական խորհրդատվություն և հոգեթերապիա, վարում է դասընթացներ, թրենինգներ:

Квалификацию психолога получил по окончании педагогического института им. Х.Абовяна. С 1974 г.активно занимается научной и практической психологией. С 1988 по 1989 годы совместно со специалистами Англии, России и Франции принимал активное участие в психоаналитических работах, проводимых с пострадавшими от землетрясения.
С 2004 по 2008 годы был руководителем исследовательской программы «Когнитивно-познавательные особенности студентов педагогических вузов в работе будущего учителя», финансируемой правительством РА.
Преподает в АГПУ им. Абовяна и в Российско-Армянском (Славянском) университете. Также работает в качестве психолога в центре ранней социализации детей «Зеленый дом – радужный сад».
Является председателем организационного комитета ежегодной международной научно-методической конференции «Интегративная психотерапия сегодня», проводимой центром психологических услуг «АЙГ».
Автор более 35 научных работ.
Главный специалист центра психологических услуг “АЙГ”. Осуществляет супервизию, ведет теоретические курсы, тренинги и проводит психологическое консультирование и психотерапию.